USMERNENIE K ZÁPISU DETÍ DO MATERSKEJ ŠKOLY

Usmernenie k zápisu detí do materských škôl  v zriaďovateľskej pôsobnosti

Mesta Banská Bystrica na školský rok 2020/2021.

Na základe uznesenia Vlády Slovenskej republiky č. 111/2020 zo dňa 11.marca 2020, ktorým vláda vyhlásila od 12.marca 2020 od 6:00 hod. mimoriadnu situáciu na území Slovenskej republiky v súvislosti s ohrozením verejného zdravia II. stupňa z dôvodu ochorenia COVID-19 spôsobeným korona vírusom SARS-CoV-2 a rozhodnutia Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky číslo 2020/10610:1-A1030 zo dňa 26.marca 2020 o mimoriadnom prerušení vyučovania v školách a prevádzky školských zariadení od 30.marca 2020 do odvolania, mesto Banská Bystrica určilo zápis detí do materských škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti Mesta Banská Bystrica od 18. mája do  28. mája 2020 v čase od 9,00 hod.  do 15,00 hod. nasledovne:

Podávanie žiadostí o prijatie dieťaťa sa bude organizovať bez osobnej prítomnosti detí.

Zákonný zástupca dieťaťa môže podať žiadosť:

1. vyplnením elektronického formulára, ktorý bude zverejnený v najbližších dňoch na stránke mesta,
  2. elektronickou formou - zákonný zástupca môže poskytnúť osobné údaje potrebné pre zápis prostredníctvom elektronického podania doručeného do elektronickej schránky mesta Banská Bystrica,
  3. osobne v jednotlivých materských školách s dôrazom na dodržiavanie hygienicko-epidemiologických opatrení.

Potvrdenie o zdravotnom stave dieťaťa sa nebude vyžadovať; ak do času vydávania rozhodnutia o prijatí dieťaťa zákonní zástupcovia dodatočne nepriložia potvrdenie o zdravotnom stave, dieťa bude prijaté len na adaptačný pobyt.

Ak pôjde o prijatie dieťaťa so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami, nebude                         sa vyžadovať predloženie vyjadrenia príslušného zariadenia výchovného poradenstva                        a prevencie; ak zákonní zástupcovia dieťaťa so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami dodatočne nepriložia potvrdenie o zdravotnom stave a vyjadrenie príslušného zariadenia výchovného poradenstva a prevencie, dieťa bude prijaté len na diagnostický pobyt.

Žiadosť o prijatie dieťaťa je zverejnená na webovej stránke mesta Banská Bystrica. Rovnako bude sprístupnený na webovej stránke aj elektronický formulár. Ak zákonný zástupca nemá možnosť elektronicky komunikovať, môže si žiadosť vyzdvihnúť osobne vo vestibule Mestského úradu v Banskej Bystrici.

Upozornenie:

V prípade žiadosti, vyplnenej prostredníctvom elektronického formulára, bude zákonný zástupca povinný prísť po skončení mimoriadneho prerušenia prevádzky materskej školy žiadosť o prijatie dieťaťa osobne podpísať, k nahliadnutiu predloží občiansky preukaz a rodný list dieťaťa.

Časový harmonogram zápisu pre jednotlivé materské školy:

18.5.2020 -    ZŠ s MŠ Jána Bakossa, Bakossova 5,

18.5.2020  -   MŠ Radvanská 26, MŠ Buková 22, MŠ Sásovská cesta 21,

19.5.2020  -   MŠ Tatranská 63, MŠ Cesta k nemocnici 37, MŠ Kremnička 22,

20.5.2020  -   MŠ 29. augusta 14, MŠ Hronská 18, MŠ Družby 3,

21.5.2020 -    MŠ Horná 22, MŠ Na Lúčkach 2, MŠ Magurská 14,

22.5.2020 -    MŠ Jakubská cesta 77, MŠ Senická cesta 82, MŠ Šalgotarjánska 5,

25.5.2020 -    MŠ Radvanská 28, MŠ Karpatská 3, MŠ Trieda SNP 77,

26.5.2020 -    MŠ Lazovná 32, MŠ Na Starej tehelni 7, MŠ Nová 2,

27.5.2020 -    MŠ Profesora Sáru 3, MŠ Odbojárov 9, MŠ Tulská 25,

28.5.2020 -    MŠ 9. mája 26, MŠ Strážovská 3, MŠ Jilemnického 8

Zápis sa neuskutoční do materskej školy, ktorá je súčasťou Základnej školy s materskou školou Radvanská 1, Banská Bystrica z dôvodu naplnenej kapacity materskej školy.

Záujmom Mesta Banská Bystrica je umiestniť čo najväčší počet detí predškolského veku. V prípade ak dieťa nebude prijaté na vybratú materskú školu, riaditeľka príslušnej materskej školy ponúkne zákonnému zástupcovi dieťaťa možnosť umiestnenia dieťaťa v inej materskej škole                                         v zriaďovateľskej pôsobnosti Mesta Banská Bystrica, kde bude voľné miesto.

V prípade akýchkoľvek zmien Vás budeme bezodkladne informovať prostredníctvom stránky Školského úradu, oddelenia školstva a mládeže.

PaedDr. Daša Vetráková, 24.04.2020 16:56