UČÍME NA DIAĽKU

Vážení rodičia.

V snahe zorientovať sa v množstve informácií, odporúčaní a usmernení a možností nachádzať riešenia vzniknutej situácie počas prerušeného vyučovania v školách a školských zariadeniach si Vám dovoľujeme dať do pozornosti webovú stránku MŠ VVaŠ SR https://www.ucimenadialku.sk/, ako nástroj oficiálnej komunikácie v čase epidémie vírusu COVID - 19.

Stránka sústreďuje všetky dôležité termíny a usmernenia pre školy a školské zariadenia tak, aby disponovali jasnými a jednoznačnými informáciami. Súčasťou webovej stránky je aj prehľad dostupných komunikačných nástrojov a platforiem, elektronických zdrojov a existujúcej podpory pre školy, pedagogických a odborných zamestnancov, ale aj rodičov.

V záložke Usmernenia - nájdete usmernenie k žiadosti o prijatie do materskej školy zápisu do ZŠ.

V záložke Termíny - nájdete informácie dôležité informácie a termíny k zápisu do prvého ročníka ZŠ a zápisu do MŠ.

V záložke Podpora - nájdete prehľad podpory rodičov.

V záložke Zdroje - nájdete príslušné úrovne vzdelávania pre materské školy.

Pre deti predškolského veku sú odporúčané:

1.) ZBOROVŇA - knižnica rozličných vzdelávacích materiálov (metodiky, cvičenia, hry....),

2.) PLANÉTA VEDOMOSTÍ - multimediálne spracovaný obsah vo forme videí, animácií, simulácií, prezentácií, interaktívnych cvičení atď.

3.) VIKI - digitálny infomačný obsah MŠ VVaŠ SR

4.) HRAVO ZDRAVO - tvorivé, umelecké a pohybové aktivity a vedecké pokusy

5.) METODICKÝ PORTÁL RVP

6.) TUUL SK

7.) DUMY.CZ

8.) VČIELKA

9.) ZAVRETÁ ŠKOLA

10.) SKOLKAKOMENSKY.SK - obsahuje zážitkové aktivity pre deti (možná je registrácia pod registračným kódom: vcKD68j)

Na uvedenej webovej stránke nájdete prehľad elektronických zdrojov dostupných online, kde sa nachádzajú interaktívne učebné materiály pre deti, náučné videá, pohybové hry, cvičenia a mobilné aplikácie.

Veríme, že Vám naše odporúčania budú prínosom a na stránke nájdete podnetné nápady, námety a inšpirácie pre Vaše deti.

PaedDr. Daša Vetráková, 26.03.2020 14:05